Double A popierius

DA Distributorship

„Double A (1991) Public Company Limited“ – visiškai integruota celiuliozės ir popieriaus gamykla įkurta 1991 m. Šiandien veiklą vykdanti daugiau kaip 120 šalių šešiuose žemynuose. „Double A“ yra puikus pasaulinio prekės ženklo pavyzdys.
Double A“ ekologiškas popierius pagamintas iš Tailando ūkininkų ūkiuose užaugintų „greitai augančių“ eukaliptų (tik 3-5 metai iki tinkamo laiko kirsti), kurie sodinami prieš tai nenaudotuose žemės plotuose tarp dirbamų laukų pasėlių (tailand. „Khan-na“). PFFT (angl. Paper from faremd trees) Tailande tapo visiems viešai pripažinta medžių auginimo koncepcija, šiuo metu praktikuojama daugiau kaip 1,5 milijono ūkininkų, taip aprūpinant vietines bendruomenes papildomomis pajamomis ir stabdant vidinę gyventojų migraciją į miestus.
Double A“ popieriaus gamybai skirti medžiai (angl. Paper Tree) yra 25 metus vykdytų tyrimų ir plėtros rezultatas. Per šiuos metus buvo ištirta 2500 eukaliptų rūšių siekiant rasti idealias kietmedžio rūšis, kurios geriausiai augtų Tailando tropinio klimato sąlygomis ir labiausiai tiktų celiuliozės ir popieriaus gamybai. Mūsų daigyne naudojant audinių kultivavimo technologiją (angl. tissue culture technology) kasmet išauginama 100 milijonų sodinukų, kurie po keturių auginimo savaičių perduodami ūkininkams, dalyvaujantiems PFFT programoje. Visa „Double A“ popieriaus paslaptis yra žaliava – pluoštas. Aukšta „Double A“ popieriaus kokybė ir savybės priklauso nuo didelio pluošto tankio – 30 milijonų skaidulų viename grame.
Double A“ bendrovė 1994 m. gavo šalies ministro pirmininko apdovanojimą už meistriškumą ir aplinkos saugojimą, o taip pat 1997 m. buvo sertifikuota pagal ISO 14001 aplinkos apsaugos vadybos standartus bei ISO 9001 kokybės vadybos standartus (2001 m.); taip pat kompanija yra sertifikuota pagal ISO 18001 tarptautinį darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos standartą.
2011 m. mūsų „Ūkiuose auginamų medžių“ (angl. Farmed Tree) iniciatyvos buvo pagerbtos Azijos įmonių socialinės atsakomybės apdovanojimu už kovą su skurdu. Tais pačiais metais gautas Tailando verslo tarybos „Žaliųjų susirinkimų“ (angl. Green Meetings award) apdovanojimas už tvarią plėtrą rengiant „žaliuosius“ susirinkimus organizacijos viduje.
„Praeinamumo“ tyrimas
Double A“ popierius puikiai išlaikė „Jokių strigčių“ praeinamumo (angl. No Jam’ Runnability test) testą, kurio metu naudojant didelio greičio kopijavimo aparatą be jokių strigčių buvo kopijuojama 100 000 lapų „Double A“ 80 gsm popieriaus. Testas buvo atliktas laboratorijos sąlygomis, stebint nepriklausomiems ekspertams, pirmaujančio kopijavimo aparatų gamintojo patalpose ir „Double A“ tyrimų centre. Šio testo rezultatai puikiai įrodė, kad jei sakoma „Jokių strigčių naudojant Double A popierių“, tai būtent tai ir turima galvoje.
Bendradarbiavimas su NANOTEC centru
Double A” ir Nacionalinis nano-technologijų Centras (NANOTEC), 2012 m. sausį pasirašė bendradarbiavimo „NANO technologiniams tyrimams tonerio poveikio popieriui ištirti“ sutartį ir bendradarbiauja, kad išvystytų Double A popieriaus ypatybes ir pagerintų jo eksploatacines savybes nuo spausdinimo, kopijavimo, skanavimo iki visų kitų susijusių produktų ir paslaugų, panaudojant nanotechnologijų gebėjimą analizuoti santykį tarp popieriaus struktūros bei ypatybių ir tonerio bei popieriaus sąveikos NANO skalėje. Tikslas yra geriau suprasti ir fizinius, ir cheminius pakitimus bei sukurti dar geresnį popierių, kuris turi ryškesnę spalvą ir kopiją, kad atitiktų aukštus ir įvairiapusius klientų poreikius spalvotai spaudai.

„Double A“ celiuliozės ir popieriaus gamybos praktika yra industrijos APLINKOSAUGOS ATSAKOMYBĖS ETALONAS
– „Double A“ 36 milijonų kubinių metrų lietaus vandens rezervuaras, kurį vadiname „smaragdiniu ežeru“, 100% patenkina gamyklos vandens poreikį gamybai. Smaragdiniame ežere visus metus renkamas lietaus vanduo, todėl gamyklos poreikiams nereikia naudoti viešųjų vandens šaltinių, tokių kaip upės ir ežerai.
– Pažangi „Double A“ panaudoto vandens biologinio apdorojimo sistema, vadinama „bakterijų virškinimo“ procesu suteikia galimybę apdorotą vandenį naudoti tik žaliajai augalijai aplink Double A gamyklą laistyti, todėl nuotėkos niekuomet nepasiekia natūralių vandens telkinių.
– „Double A“ vandens sunaudojimas laikomas vienu iš efektyviausių pramonėje, nes dėl pažangios technologijos popierius balinimo proceso metu vienam kubiniam metrui celiuliozės sunaudojama vos 6–7 kubiniai metrai vandens, kai pramonėje kitų gamintojų vidutinis dydis yra 60 kubinių metrų.
– „Double A“ naudoja medžių likučius – “atliekas” (angl. “By-products” – žievę, medienos drožlę ir ligniną ir t.t.), kad aprūpintų gamyklą elektra, taip kompanija kasmet sutaupo iki 340 milijonų litrų naftos, kuri kitu atveju būtų importuojama į šalį. Tai taip pat generuoja daugiau elektros (pagaminama 100 MW elektros), negu gamykla gali panaudoti, todėl perteklius parduodamas Tailando elektros gamybos bendrovei, aptarnaujančiai 400 000 namų ūkių vietos bendruomenę.
MAŽESNIS NEIGIAMAS POVEIKIS APLINKAI
2009 m. Double A įgaliojo Azijos technologijos institutą, „KCL–Finland“ ir Valstybinį Tailando aplinkos apsaugos ir kenksmingų atliekų tvarkymo centrą Chulalongkorn universitete atlikti tyrimą: „gyvavimo ciklo vertinimą“ bei „anglies dioksido sekvestracijos“ studiją (pagal 2007-2008 m. surinktus duomenis).
Gyvavimo ciklo tyrimo (angl. Life Cycle Assessment (LCA) metu vertinama, kiek per visą produkto gyvavimo laikotarpį (angl. From cradle to grave) į aplinką išmetama šiltnamio efektą sukeliančių teršalų. Tyrimas apima žmogaus elgesio ir sąveikos su produktu daromą poveikį bei tiesiogiai ar netiesiogiai su tuo susijusius anglies dioksido išmetalus. Gyvavimo ciklo tyrimas buvo vykdomas vadovaujantis ISO 14040 standartais (Europos šalyse taikomas standartinis metodas), o anglies sekvestracijos studijos metu buvo taikomas „CEPI Ten Toes“ metodas popieriaus produktų anglies „pėdsakui“ ir sekvestracijai apskaičiuoti.

Tyrimo rezultatas:
Anglies dioksido sekvestracijos“ studija paremta 400 milijonų Double A auginamų eukaliptų medelių skaičiumi.
Šis skaičius Double A auginamų eukaliptų per metus, tyrimo duomenis, absorbuoja į atmosferą išmestą anglies dvideginį – skaičiais: 7500 kg CO2 tenkančio pagaminti tonai popieriaus. (angl. Carbon Offset – liet. Anglies kompensacija).
Double A sunaudoja 2500 kg CO2 kiekį vienos popieriaus tonos gamybos procese (angl. Carbon footprint –liet. anglies pėdsakas).
Vadinasi iš viso Double A sumažina C02 kiekį tenkantį tonai popieriaus ties 5000 kg. Ir jei tai privesti prie vieno Double A pakelio – kiekvienas Double A popieriaus pakelis sumažina CO2 kiekį 12,5 kilogramais.
Tai „žemės plaučių“ tūrio didinimas, šiltnamio efekto mažinimo priemonė, nes nekertamas nei vienas natūralių miškų medis, priešingai – specialiai sodinami Double Amedeliai sugeria anglies dvideginį, sukeliantį klimato atšilimą ir mažina neigiamus gamtinius pokyčius.
Double A kompanija įsipareigojusi ir ateityje plėsti „žaliąsias“ iniciatyvas. Tęsiant darnios plėtros projektus su nepriklausomomis agentūromis ir vieną dieną tapti tarptautiniu mastu pripažintais aplinkos saugojimo specialistais.

Naujausiomis žiniomis:
2012 m. rudenį Double A kompanija gavo tarptautinio sertifikavimo centro Bureau Veritas oficialų sertifikatą, pripažįstantį, jog popierius pagamintas pagal Khan-Na koncepciją (eukaliptai auginami nenaudojamuose dirbamų laukų plotuose) atitinka tvaraus pluošto popieriaus gamybos šaltinį. Sertifikavimo proceso ir tai pagrindžiančio dokumento tikslas patvirtinti popieriaus žaliavos tvarumą, tai atliekant nepriklausomu auditu procedūras prižiūrint Bureau Veritas organizacijai. Sertifikatas suteikia garantiją klientams, kad visi Double A produktai gaminami ištinkamai tvarkomų atsinaujinančių šaltinių, o pati įmonė turi sistemas, leidžiančias stebėti visą žaliavų gavybos ir gamybos procesą.